Darmowa nawigacja z Nokią

Darmowa nawigacja z Nokią
https://traffic.naviexpert.pl/remonty/zory/

Fiński potentat w dziedzinie produkcji telefonów komórkowych – Nokia – od lat słynie z innowacyjności i przełomowych ofert. W roku 2010 programiści z Finlandii rozpoczęli prace nad udostępnieniem za darmo profesjonalnego i rozbudowanego systemu nawigacji GPS. Usługa, która pierwotnie funkcjonowała pod nazwą Nokia Maps, cieszyła się dużą popularnością wśród posiadaczy telefonów tej marki. Ponadto można było odpłatnie instalować ją na wszystkich aparatach wyposażonych w system operacyjny Symbian OS. Kiedy na światowy rynek trafiły pierwsze dotykowe smartfony z nową odsłoną systemu, zmieniła się nazwa pakietu. Od tej pory był on znany jako Ovi Maps.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych grup klientów zadbano, aby funkcje te były dostępne także dla niektórych telefonów z tradycyjną klawiaturą. Już w połowie 2010 roku do rąk użytkowników trafiły nawigacje – samochodowa i piesza – całkowicie darmowe. Rok później podjęto decyzję o powrocie do pierwotnej nazwy i nawigacja znów działa jako Nokia Maps. Ukazała się także wersja na telefony z systemem Windows Mobile.

Zdecydowana większość kupowanych dziś telefonów Nokii ma fabrycznie preinstalowane Mapy. Jeśli użytkownik ma wątpliwości co do ich aktualności, może sprawdzić numer wersji w ustawieniach. Dzięki pakietowi Nokia Maps Suite można nie tylko wytyczać trasę, ale także kontrolować działanie transportu publicznego i znajdować różne punkty w mieście.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *