GPS a telefon z GPS – kluczowe różnice

GPS a telefon z GPS – kluczowe różnice
plan zakłada, że Rzeszów remonty będą niedrogie

Jeśli spytacie, czy polecamy korzystanie z telefonów wyposażonych w nawigację, odpowiadamy bez wahania – polecamy i to zdecydowanie. Istnieją jednak pewne specyficzne różnice pomiędzy korzystaniem z obu rozwiązań. Dla większości użytkowników nie powinny one mieć większego znaczenia, ale niektórym mogą dać się we znaki. Bez wątpienia smartfon dostarczy nam tych samych, najważniejszych danych. Będziemy wiedzieć, gdzie podążamy, otrzymamy również komplet informacji o optymalnej trasie. Jeśli zainstalujemy aplikację o bogatych funkcjach, nie ominą nas także komunikaty głosowe generowane przez syntezator ludzkiej mowy.

W pewnych okolicznościach taka komórkowa nawigacja może działać szybciej i sprawniej niż tradycyjna. Wynika to z charakterystycznych właściwości telefonów GSM, które łącząc się ze stacjami bazowymi mogą wstępnie ustalać położenie pojazdu. Przy dobrze skonfigurowanej aplikacji może to przyspieszyć wyświetlenie trasy o dobrych kilka sekund, co jest wartościowym bonusem.

Niemal wszystkie dostępne nawigacje samochodowe mają większe ekrany aniżeli przeciętny smartfon z nadajnikiem GPS. Poprawia to z pewnością czytelność wyświetlanych danych i może poprawiać komfort użytkowania w przypadku dłuższych tras. Ciężko jednak stwierdzić jednoznacznie, czy ta różnica ma jakieś szczególne znaczenie z punktu widzenia przeciętnego kierowcy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *