Mobilne udogodnienie

Mobilne udogodnienie
Na naszych ulicach Chorzów remonty się odbywają

Era komórek definiowanych jako narzędzia do prowadzenia rozmów jest już dawno za nami. W tej chwili telefony mobilne są wielofunkcyjnymi urządzeniami, dzięki którym możemy słuchać muzyki, oglądać filmy, przeglądać strony internetowe i robić masę innych rzeczy. Najlepsze z nich pozwalają również odnajdować drogę wszędzie, gdzie się znajdujemy. Już za około 300 złotych możemy nabyć smartfon z nadajnikiem GPS, który może nie będzie miał imponujących osiągów, ale doskonale sprawdzi się do codziennego użytkowania. To idealna opcja dla osób, które nie odbywają często dalekich podróży autem, ale sporadycznie chcą wytyczyć jakąś trasę.

W powyższych tekstach staraliśmy się przybliżyć różne warianty i oblicza nawigacji w telefonach. Dowiedzieliśmy się, że niektóre modele posiadają moduły typu „on-board” (wszystkie operacje i obliczenia są dokonywane w pamięci aparatu, a więc nie wiążą się z tym opłaty), a inne „off-board” (trasy są generowane na zewnętrznym serwerze, a dane pobierane odpłatnie z sieci). Bez względu na zastosowany wariant konieczny jest nadajnik GPS, choć niekoniecznie wbudowany. Sprawdzi się również zewnętrzny, łączący się przez Bluetooth.

Nowoczesne komórki pracują na różnych systemach operacyjnych i dla każdego z nich dostępne są różne mapy oraz aplikacje. W najlepszym położeniu są posiadacze smartfonów z Androidem oraz Symbianem, ale każdy zdoła znaleźć coś sensownego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *