System operacyjny ma znaczenie

System operacyjny ma znaczenie
https://traffic.naviexpert.pl/korki/szczecin/ nawigacja ios

Wszystkie zaawansowane technologicznie smartfony muszą działać w oparciu o jakiś system operacyjny. Na rynku mamy kilka najbardziej popularnych platform instalowanych przez producentów mobilnych urządzeń. Różnią się one szybkością działania, liczbą dostępnych aplikacji i sposobem obsługi. Dlaczego kwestia systemu jest tak istotna w kontekście GPS-a? O ile nadajnik na każdym OS-ie powinien działać sprawnie, to zupełnie inaczej wygląda sprawa map. Każdy z systemów jest kompatybilny z innymi mapami, które są zwykle powiązane z konkretną aplikacją. Na poszczególnych systemach ilość dostępnych map jest różna, warto zatem przyjrzeć się bliżej, jakie mamy opcje.

Przykładowo system Windows Mobile pozwala zainstalować bardzo popularną nad Wisłą AutoMapę. Stanowi ona pewne źródło wielu kartograficznych informacji, jednakże smartfonów z Windowsem jest stosunkowo niewiele. Użytkownicy Symbiana mogą skorzystać z zasobów marek TomTom oraz Garmin, które również cieszą się dużą renomą. Aktualnym liderem w zakresie mobilnych systemów jest Android i tu opcji mamy najwięcej. Mapy na OS-a od Google oferują między innymi iGO, NaviExpert, Copilot, Maverick i oczywiście Google Maps Navigation.

Miłośnicy produktów marki Apple, którzy na co dzień używają smartfonów iPhone, mają nieco węższy wybór, ale także znajdą coś dla siebie. Z myślą o nich powstały: apple’owska wersja AutoMapy (iAM), iGO oraz MapaMap.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *